IV.Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi

Şimdi bir üniversite bölümü düşünün, tüm üniversitelerdeki öğrencilerin birbirini tanıdığı, her sene bir etkinlikte toplanarak ilham ve tecrübelerini birbirleriyle paylaştığı,  farklı bir üniversitede buluşmak için bahar aylarının iple çekildiği bir üniversite bölümü. Tahmin etmesi biraz zor mu ? O zaman şimdi bu etkinlikle tanışmanın tam zamanı !

Yönetim Bilişim Zirvesi

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesin’de, temelleri 2014 yılında Raşit Doğan tarafından atılan ve Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okuyan öğrencileri bir araya getirmek amacıyla her sene farklı bir üniversitede düzenlenen bir yönetim bilişim etkinliğidir. Doğrudan bilişim etkinliğidir demiyorum çünkü bu etkinliği diğer bilişim etkinliklerinden ayıran bir yönü var; enerjisi ve sayısı her sene giderek katlanan bir kitlesi, bilişimci yöneticilerin dijital çağ, endüstri 4.0 gibi kavramların havada uçuştuğu bir dönemde, bu kavramların havada kalmasını engellemek amacıyla öğrencilere daha okurken saha uygulamalarını göstermek amacıyla alanında uzman kişilerin tecrübelerini paylaştığı sunumlara yer veren bir etkinliktir.

Yönetim Bilişim Zirvesi ile Tanışmam

Yönetim Bilişim Zirvesinin yeri benim için her zaman ayrı olmuştur çünkü bu bölümü tercih etmemdeki en büyük etken; I. Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi’nin canlı yayın kaydını sonradan Youtube üzerinden izlemem ile gerçekleşti. Kafamda hemen hemen meslek lisesinden mezun olmuş, teknoloji ve bilgisayarı seven çoğu kişinin aklındaki o sorulardan biri vardı, üniversiteyi bilgisayar temelli bir program  üzerine okumak ama nasıl ? Bu video sayesinde hayatıma yön veren bölüm olan yönetim bilişim sistemleri ile tanışmış oldum ve o günden beridir her sorana söylediğim; “YGS’ye değil YBS’ye hazırlandım” sloganıdır. 🙂

 

IV.Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi Ev Sahibi Sakarya Üniversitesi

Yönetim Bilişim Zirvesi bugüne kadar; Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Bartın Üniversitesi, Beykent Üniversitesi ve bu sene dördüncü ayağını saatler önce tamamladığımız Sakarya Üniversitesinde düzenlendi. Etkinlik gerek oturumların içerikleri, gerekse saat olarak katılımcıları sıkmayan aralarda tasarlanmış bir programa oturtulmuştu. Bu arada anti-parantez olarak belirtmekte fayda var, şuana kadar katıldığım etkinliklerde yaşanılan en büyük sorun; oturumlar ile kahve arası, öğle yemeği gibi ihtiyaçların karşılandığı mola zamanları olmuştur fakat bu etkinlikte bu durum olabildiğince minimize edilmişti.

Doğru Ekip = Kalite

Bugün şunu anladım ki baştaki beyin takımının yaptığı ekip seçimleri etkinliğin başarısı ile doğrudan bağlantılı, tabi ki her etkinlikte olduğu gibi bu etkinlikte de bir takım teknik vb aksaklıklar oldu fakat konaklama, program içeriği vb. kısımlardaki planlamanın kalitesi bu gibi aksaklıkların esamesini dahi silmiş oldu. Her üniversite temsilcisine atanan Sakarya ekibinden bir temsilci üyeler ile birlikte yaşanacak olan olası karışıklıklara çok daha hızlı bir şekilde reaksiyon gösterilmiş olmasıydı.

 

 

Peki bunları ekipte olmadan nasıl bilebiliyorum dersiniz başta söylemem gerekeni sonda söyleyerek sözlerime son veriyorum. Yazısında dahi sona geldiğim için içimi bir burukluk kapladı, etkinliğin bitmesinden sonraki boşluğu siz düşünün artık. Her neyse sözü fazla uzatmadan Sakarya Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Topluluğu başta olmak üzere zirvenin bugünlere gelmesinde emeği olan herkese sonsuz teşekkürler. Bir sonraki zirvede görüşmek üzere.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir