Webend’17 – Yazılımcı Hikayeleri

Uzun zamandır beklediğim bir etkinlik daha bu haftasonu gerçekleşti. Webend için; geliştiricilerin yoğun iş temposundan bir nebze olsun sıyrılarak, birbirleri ve kendilerini takip eden kişiler ile buluştuğu bir geliştirici meet-up etkinliği diyebiliriz.

Network is king !

Tabi ki bu ve benzeri geliştiricilerin belli bir sıklıkla toplandığı etkinliklerin olmazsa olmazı networkler. Aslında sadece bu gibi etkinlikler için değil genelde bütün etkinlikler için bu geçerlidir fakat özellikle geliştirici kitlesinin bir araya geldiği etkinliklerde network kurmanın sizin için ekstra bir katkısı daha var o da ne mi; projelerinizi daha iyi hale getirmek için gerekli bilgi ve tecrübeyi bir arada bulduğunuz ortamlar mesela Webend !

Neler yaptık neler konuştuk

Etkinliğin ilki 2016 yılında gerçekleşti. Bu sene ikincisi Emre Yılmaz ve ekibi tarafından Bahçeşehir Üniversitesin’de,  sunuculuğunu Doğukan Güven Nomak’ın yaptığı etkinlikte , front-end ve back-end dünyasının birçok sevdiğimiz ismi tecrübelerini ve bu işe nasıl başladıklarını bizlerle paylaştılar. Etkinlik Doğukan abinin “Bugün var ya çok manyak muhabbetler olacak gerçekten çok manyak olacak” adlı gazıyla başlamış oldu ve gerçekten öyle oldu da.

Doğukan abinin çıtayı bu kadar yükselttikten sonra aksi gerçekleşmesi imkansızdı gerçekten. Şimdi gelelim o “manyak” sohbetlerden bir kaçına. 🙂

Serdar Doğruyol – Kemal’in Hikayesi

Kısaca değinmek gerekirse gözüme ismi ile çarpan bir web framework olan Kemal’in ortaya çıkış hikayesi gerçekten ilginç Serdar Doğruyol’un neşeli sunumuyla daha da tatlı hale gelen bir sunum oldu.

 

 

 

 

 

Fatih Acet – Vue.Js Niyet Neye Kısmet

Tabi ki sunumun ismi bu değildi fakat Vue.Js başlığı altında birazda sohbet eder gibi, yurtdışı ile remote çalışmak ve geliştiricilerin zamanını nasıl değerlendirmesi gerekdiği üzerine kendi hikayesinden örnekler vererek anlattı.

 

 

 

 

 

Hüseyin Mert

Geliştirici dünyasına yaptığı sunum ile adeta farklı pencere açan, renkli sunumuyla günün favorileri arasında yer alan oturumlardan bir tanesiydi. Karpuz satmak ve yazılım arasındaki bağlantıyı kurarak yer  yer şaşırtan fakat sunumun sonunda büyük dersler çıkardığımız bir sunumdu.

 

 

 

Daha birçok yararlı ve faydalı sunumlar ile devam eden etkinlikte geliştiricilerin yaşadıkları olayları kendi ağızlarından dinledik. Etkinlikte bulunan yeni mezun ve mezun adayları da kendilerine büyük dersler çıkarmıştır diye düşünüyorum. Ne yapıp ne edip bir daha ki Webend etkinliğine katılmanızı şiddetle tavsiye ederim. Bir daha ki etkinlikte görüşmek üzere hoşça kalın.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir